Politikë

Berisha: Kundërshtarët e mi po frikësohen nga rikthimi im


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:26 - 13/04/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kundërshtarët e tij politikë janë të tmerruar, pasi e dinë se ai po rikthehet fuqishëm në politikë.

Ai theksoi në “ABC” se shumë shpejt do të zgjidhet në krye të PD me votat e anëtarëve.

Pjesë nga biseda:

Kristo: Doli dhe teoria e re se ju si partizan i vërtetë të jepni jetën për PD-në?

Berisha: Të gjitha këto teori kanë frymëzim Ramën dhe Sorosin.

Kristo: I paska blerë të gjithë Sorosi?

Berisha: Nuk po them se i ka blerë, është një fushatë e sponsorizuar me shuma të mëdha nga Rama dhe Sorosi, sepse e shohin se finalja e këtij procesi po vjen dhe Sali Berisha nëse më votojnë do të jetë kryetari i ri i PD-së?

Pas