Kryesore

Berisha: Kthimi im është si i Stive Jops, Rama është i pashpresëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:50 - 17/05/22 |
Opi Nion

Nga Durrësi., ish-kryeministri, Sali Berisha shprehet se tashmë vendi ka një opozitë të vërtetë, ndërsa thotë se tashmë Edi Rama është i pashpresë.

Në takimin elektoral për kreun e PD, Berisha tha se rikthimi i tij është si rikthimi i Steve Jobs-it, duke theksuar se nën drejtimin e tij demokratët do të ndryshojnë Shqipërinë.

 “PD e vërtetë dhe në këmbë e ka mundur tre herë dhe do ta mundë në çdo garë. I them je i pashpresë , flet për rikthim nëpër media, ja si kthimi i Napoleonit. Tani i them kthimi im është stil Steve Jobs. Një seri pabesirash ai u kthye dhe me Iphone ndryshoi botën dhe do të ndryshojmë së bashku Shqipërinë dhe ju ftoj që më 22 të votojmë të gjithë, ka dy procese , procesi për zgjedhjen e kryetarit të PD dhe proces për presidentin kukull”, tha Berisha.

Pas