Aktualitet

Berisha: Kjo që ndodhi sot është vetëm faqja e parë e historisë, vetëm fillimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:49 - 08/01/22 |
Opi Nion

Sali Berisha ka folur për mediat pasi policia ndërhyri në selinë e Partisë Demokratike. Berisha tha se kjo që ndodhi sot është vetëm faqja e parë e historisë së protestës ndërkohë që paralajmëroi se ky është vetëm fillimi.

“Unë garantoj shqiptarët se jemi dhe do të mbetemi të pamposhtur në vlerat. Nuk kishte asnjë rrezik për deputetët.  Kjo që patë sot është vetëm faqja e parë e protestës, e historisë. Ata që mendojnë se do të mbajnë pengje për të shtypur vullnetin e qytetarëve gabojnë rëndë.

Sot bota pa fytyrën e vërtetë të Lul pengut që sot u mbrojt me të gjithë egërsinë e narkobanditëve të Edi Ramës. Shoqëria shqiptare meriton votën e lirë dhe një qeveri të dalë nga vota e lirë. Shoqëria shqiptare do të cclirohet nga narko-shteti”, tha Berisha.

Pas