Politikë

Berisha fton demokratët të firmosin mbledhjen e kuvendit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:13 - 29/09/21 |
el ida

Ish-Kryeministri Sali Berisha nga “Foltorja” në qytetin e Durrësit u ka kërkuar demokratëve të firmosin për mbledhjen e kuvendit të partisë.

“Do mbledhim kuvendin edhe për t’u ofruar shqiptarëve alternativën për të cilën kanë nevoje: Largimin me rrugën e votës! Ne do ofrojmë alnernativën tonë. Popullata në Shqipëri nga 2007-2014 jo që nuk u zvogëlua, por u rrit progresivisht. E njëjta gjë ndodhi edhe në vitet 1993-1997. Pra arritëm të kthejmë shpresën. Ne do të hartojmë platformën tonë me të cilën do të pushtojnë mendjen dhe zemrat e shqiptarëve dhe do të ecim në rrugën e fitores. Ne u krijuam si opozitë për të përmbysur sistemin komunist, sot jemi opozitë me misionin historik për të përmbysur narkoshtetin. Ftoj delegatët e kuvendit të firmosin, pavarësisht se çfarë mendojnë për njërin apo tjetrin, të firmosin për të respektuar vendin e tyre. Të firmosin për një mision të ri të forcës politike së cilës i përkasin. Të mbledhim kuvendin për ta bërë PD një forcë që ecën drej fitores”, u shpreh Berisha./Opinion.al

 

 

Pas