Kryesore

Berisha: Demokratë, përgatituni për protesta që Shqipëria nuk i ka parë kurrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 22/10/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar protesta të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e 25 prillit.

Nga Berati, Berisha iu kërkoi demokratëve që të përgatieten për protesta që Shqipëria kurrë nuk i ka parë.

“Duhet të ngrihemi, na rrëmbejnë votën, ne kemi detyrim ndaj fëmijëve tanë të votojmë me protestën tonë, atyre që u dhunohet vota ata kanë protestën dhe vetëm protestën. Ndaj dhe jam këtu tek ju me besim të plotë tek ju, çdo demokratë të përgatitemi për protesta që Shqipëria kurrë nuk i ka parë, nuk rrimë ne populli i dhunuar. në meritojmë të jemi qytetarë të lirë,”-tha Berisha.

Pas