Rajoni

Bëri simbolin e shqiponjës, serbët i hedhin kokën e një derri shqiptarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 28/04/19 |
el ida

Duket se bashkëjetesa mes serbëve dhe shqiptarëve ndikohet jo pak nga e kaluara problematike, ndaj incidentet mes tyre nuk janë të rralla.

Së fundmi në Beograd është regjistruar një ngjarje aspak e këndshme, pasi një shqiptar, pronar i një furre në lagjen Borçë të Beogradit ka qënë në qëndër të sulmeve të serbeve pasi kishte hedhur ne profilin e tij në facebook një foto duke bërë simbolin e shqiponjës, që tregon flamurin kuqezi.

Kaq ka mjaftuar që serbët të vërshojnë në furrën e shqiptarit, ku ngjitën parrulla të ndryshme fyese në pjesën e jashtme në xham ku mes të tjerash shkruhej:

“Harmonia është disfatë e djallit” apo edhe “Stop prodhimeve shqiptare ne Serbi”.

Vec kësaj ata kanë hedhur brenda furrës së tij edhe një kokë derri duke e provokuar jo pak situatën./Opinion.al

Pas