Kronikë

Berat/ Dhunë fizike dhe psikologjike ndaj prindërve, arrestohen 2 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:10 - 24/04/21 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar në Berat pasi ushtruan dhunë fizike dhe psikologjike mbi prindërit e tyre.

Sipas policisë së Beratit ata janë, K.H 26 vjeç banues në Kuçovë dhe B.M 45 vjeç, banues në Poliçan.

Ndër të tjera bëhet me dije se  nga specialistët e Seksionit për Krimet u arrestuan P.Ç., 29 vjeç dhe A.L., 27 vjeç, të dy banues në Poliçan, si dhe u procedua penalisht shtetasi B.D., 25 vjeç, banues në Ura Vajgurore.

Këta persona në lagjen Pronovik, Poliçan, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur në lokalin e shtetasit L.M., një sasi paketash dhe pije alkolike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas