Aktualitet

Bashkëshorti i Rudina Xhungës, thumbon keq Erion Braçen: Është komplet legen…edhe kur leh nuk merret seriozisht


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:29 - 06/02/17 |
b.f

Një debat ka shpërthyer sot me gazetares Rudina Xhunga dhe deputetit socialist Erion Braçe. Në këtë debat është përfshirë edhe Dritan Hila, bashkëshorti i Xhungës. Pak orë më parë deputeti socialist akuzonte portalin e drejtuar nga Rudina Xhunga, për raportim të turpshëm të veshjes së tij në ceremoninë e homazheve të shkrimtarit Dritëro Agolli. Ku Braçe me ironi thoshte se këta persona fillimisht duhet të shohin veten e tyre pasi janë pisanjos dhe nuk kanë një marrëdhënie të mirë me ujin. Por nuk ka vonuar shumë dhe ka ardhur reagimi i Hilës. Edhe pse pa përmendur emra ai e krahason Braçen me qenin cihahua, duke thënë se ”është komplet legen. Edhe kur leh, prapë nuk merret seriozisht” .

‘’Çihuaua. Kjo është raca e qenit që më zbavit më shumë. Është komplet legen. Edhe kur leh, prapë nuk merret seriozisht’’ shkruan ai. Po ashtu postimin e ka shoqëruar edhe me një foto ilustruese të qenit. Ndërkohë që edhe nga komentet e njerëzve është shumë e qartë se ky mesazh i adresohet deputetit socialist Erion Braçe./opinion.al

dritan hila ciuaua

Pas