Politikë

Basha takon ambasadoren franceze


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:04 - 16/10/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në një takim ambasadoren e Francës në vendin tonë, Christina Vasac, e cila është në fund të mandatit.

Lajmi është konfirmuar nga krydemokrati përmes një postimi në “Twitter”, ku shkruan se ambasadorja franceze angazhuar tërësisht në përafrimin europian të Shqipërisë.

Postimi në “Twitter” i kryetarit të PD-së Lulzim Basha:

Kënaqësi të prisja Ambasadoren Vasak, një mike e vyer e Shqipërisë, teksa mandati i saj vjen drejt fundit.

I shpreha mirënjohjen personale për investimin e saj dhe të Francës, si dhe angazhimin tonë maksimal në përafrimin europian të vendit tonë. Merci Madame l’Ambassadeur!/ Opinion.al

Pas