Politikë

Basha-Ramës: Subvenciono qeratë, boll me sulme ordinere


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:39 - 03/04/20 |
Al Do

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar deklaratave të kryeministrit Rama ndaj opozitës.

Sipas Bashës, Rama sulmon opozitën sepse nuk ka plan për marrjen e masave. Nga ana tjetër ai i  kërkon menjëherë qeverisë të anulojë koncesionet dhe të rialokojë fonde për emergjencën.

“Për tju ardhur në ndihmë njerëzve, kemi kërkuar që qeveria të subvencionojë qiratë dhe pagesat e qytetarëve dhe bizneseve në nevojë, ashtu si kanë bërë shumë vende duke nisur me Kosovën. Boll me fyerje dhe sulme ordinere: ato nuk i mbushin xhepat dhe tryezat bosh të shqiptarëve.

Fyerjet dhe sharjet ndaj opozitës tregojnë se kryeministri nervoz nuk ka as ide dhe as plan masash për emergjencën. Cfarë thotë në drekë, e ndryshon në darkë! Ai sot po tregon se nuk ka hallin e shqiptarëve por ka vetëm merakun e oligarkëve.

Qeveria të anullojë MENJËHERË koncesionet, të rialokojë buxhetin dhe të shtojë pa vonesë fondet e emergjencës në ndihmë të shëndetit dhe njerëzve dhe bizneseve në nevojë. Koha nuk pret!”, shkruan Basha në Tëitter. /Opinion.al

Pas