Politikë

Basha i besoi Gjirokastrën, Shehu: 25 prilli, ditë e përmbysjes së madhe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:23 - 03/02/21 |
Opi Nion

Ish-deputeti Tritan Shehu ka falënderuar liderin demokrat Lulzim Basha që i besoi drejtimin e qarkut të Gjirokastrës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Shehu shkruan se PD do të jetë mazhorancë pas zgjedhjeve të 25 prillit dhe se rrëzimi i qeverisë “Rama” po afron,

“Te dashur miq! Se pari dua te falenderoj Kryetarin e Partise Demokratike Z.Lulzim Basha, Kryeministrin e “neserm” te vendit per besimin qe tregoi duke me ngarkuar perseri detyren e drejtimit politik ne Qarkun e Gjirokastres per zgjedhjet e 25 Prillit, diten e Permbysjes se Madhe, qe Shqiperia tashme e pret me padurim. Se dyti desheroj te falenderoj duke u perkulur plot respekt antaret e simpatizantet e PD, te gjithe banoret fisnike te Gjirokastres, Libohoves, Dropullit, Tepelenes. Memaliajt. Kelcyres e Permetit, per mbeshtetjen e dashamiresine e treguar ndaj PD dhe meje, per ato perpjekje qe na presin ne vazhdim, per te kontribuar e qene pjese e realizimeve te medha, qe do te ndodhin ne Shqiperi mbas 25 Prillit. Ka ardhur momenti i ndryshimeve rrenjesore edhe per kete Qark te abandonuar, diskriminuar, lene ne varferi e perbuzje nga ky rregjim, qe vecse po e boshatis cdo dite e me shume, ashtu si dhe per te gjithe vendin tone. Pa asnje dyshim keto ndryshime te gjera e komlekse do t’i realizoje se shpejti maxhoranca e Qeveria Demokratike e saj me Kryeminister Z.Basha, e lindur nga vota e juaj! Kembanat e Permbysjes se Madhe tashti po gjemojne, 25 Prilli me fitoren tone jane shume prane”-shkruan Shehu.

Ish-deputetin demokrat Tritan Shehu e konfirmoi baza, por Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në Partinë Demokratike e largoi nga lista finale me 326 emra që i dorëzoi Kryesisë së partisë për t’i kandiduar për deputetë. Megjithatë Lulzim Basha i besoi duke e caktuar drejtues politik të qarkut Gjirokastër./ Opinion.al

 

Pas