Politikë

Balla uron ditëlindjen e PS si Rama, falenderon patronazhistëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:33 - 12/06/22 |
Opi Nion

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka ndarë në rrjetet sociale një mesazh urimi në 31-vjetorin e krijimit të PS.

Ashtu si kryesocialisti Edi Rama, Balla ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj themeluesve dhe të gjithë kontributorëve ndër vite, teksa nuk ka harruar dhe patronazhistët.

“Gëzuar Ditëlindjen e 31 të Partisë Socialiste. Mirënjohje themeluesve kurajozë, të gjithë kontributorëve ndër vite, të cilët i dhanë Shqipërisë forcën politike më të madhe, më atdhetare, gjithmonë e hapur, gjithmonë progresiste e moderne, e cila promovon në Shqipëri vlerat më të mira social-demokrate europiane. Mirënjohje anëtarëve, patronazhistëve, simpatizantëve dhe çdo votuesi në këtë ditëlindje të famijes sonë të madhe. GËZUAR!” – shkruan Balla.

Pas