Politikë

Balla i kërcënoi me burg, reagon ish-deputeti i PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:36 - 20/04/19 |
Geljano Fataj

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka reaguar pas deklaratave të Taulant Ballës, i cili përmendi burgun për cilindo që pengon të zhvillohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit. (LEXO KÊTU)

Balliu, duke folur nga protesta e banorëve të Unazës së Re, tha se pengimi i zgjedhjeve fasadë është një e mirë që i bëhet zgjedhjeve.

“Taulant Balla që the se do të bëjnë 7 vjet burg për ata që cënojnë zgjedhjet, jemi dakord. Dakord jemi por ti duhet të kuptosh se te pengosh zgjedhjet fasadë është ndihmë për zgjedhjet. Nuk janë zgjedhje ato. Se ju nuk e kuptoni se çfarë është pluralizmi. Fatkeqësia juaj është se do të përballeni me qytetarët. Fole për burg unë propozoj që të bëjnë burg ata që kontaktojnë me kriminelë”, tha Balliu.

Sipas tij nuk do të ketë asnjë takim mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama./Opinion.al

Pas