Kronikë

Autori me bluzë gri dhe maskë të zezë, grabitet farmacia në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:15 - 26/01/21 |
Opi Nion

Një farmaci është grabitur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Mësohet se autori ka kërcënuar me armë punonjësen e farmacisë dhe ka marrë xhiron ditore.

Sipas informacioneve, ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:13, në rrugën “Bardhok Biba””. Autori ishte veshur me bluzë sportive ngjyrë gri dhe mbante një maskë të zezë.

Ende nuk dihet shuma e saktë e parave të grabitura. Ndërkohë, Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për identifikimin dhe kapejn e grabitësit.

Reagimi i policisë: 

Më datë 26.01.2021, rreth orës 20:13, në rrugën “Bardhok Biba”, një person ende i paidentifikuar dyshohet se nën kërcenimin e armës ka vjedhur në një farmaci.

Sherbimet e Policisë menjeherë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëhet krehja e zonës në afërsi të vendit të ngjarjes me sherbime të shtuara. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit. / Opinion.al

Pas