Rajoni

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 29/09/20 |
Al Do

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar të martën se gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë vdekje nga COVID-19.

Sipas IKSHPK-së, gjatë 24 orëve, janë testuar 670 mostra dhe bazuar në rezultatet laboratorike janë regjistruar edhe 54 persona të infektuar me koronavirus.

Raste aktive aktualisht janë 1.457 ndërsa të shëruar nga sëmundja janë konfirmuar edhe 72 persona.

Që nga muaji mars në Kosovë janë infektuar 15.574 persona prej të cilëve 13.492 janë shëruar ndërsa 625 kanë vdekur./ Opinion.al

Pas