Life Style

“Askush nuk u ankua”, infermierja me veshje transparente para pacientëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:29 - 20/05/20 |
Opi Nion

Përveç numrit të lartë të viktimave dhe dëmeve në ekonomi, koronavirusi ka shkaktuar dhe situata komike apo incidente gjatë zhvillimit të mësimit online ose gjatë raportimit të gazetarëve nga shtëpia.

Këtë herë një situata aspak e zakontë ka ndodhur në një spital në Rusi, ku trajtohen njerëzit e prekur nga COVID-19. Një infermiere u shfaq përpara pacientëve me një veshje mbrojtëse transparente, poshtë së cilës kishte veshur vetëm të brendshme.

Fotot e saj u bënë virale pasi një prej pacientëve që ishte i shtruar në spitalin e Tulës i shpërndau ato në rrjetet sociale. Ai shkruan se asnjë nga pacientët nuk u ankua për këtë gjë. Por drejtuesve të spitalit nuk iu pëlqeu kjo sjelle dhe vendosën të marrin masa ndaj infermieres për fyerje të uniformës.

Infermierja 20 vjeçare u justifikua përpara drejtuesve të saj se nuk e kishte kuptuar e se veshja mbrojtëse ishte aq shumë transparente./ Opinion.al

Pas