-Jetë dhe Stil

Arsyet sepse duhet t’a bëni dushin në darkë


               Publikuar në : 12:58 - 09/06/19 |
xhu lia

Shpeshherë jemi në dilemë se cili është me relaksues dushi që bëhet në mëngjes apo ai në darkë. Sipas një shkrimi të publikuar në faqen “Bustle” duket se dushi në darkë është me relaksues dhe ka më tepër përfitime.

1-Në përfundimin e ditës është i nevojshëm çlirimi nga energjitë negative, për këtë arsye është i rekomandueshëm një dush i nxehtë. Përmes tij relaksohen të gjitha qelizat dhe do të largohet tensioni i mbledhur.

2-Për personat që preken nga alergjitë rekomandohet një dush para gjumit.

3-Një tjetër arsye pse dushi rekomandohet në mbrëmje dhe jo në mëngjes është për ruajtjen sa më në formë të flokëve tuaj./Opinion.al/

Pas