Kronikë

Arrestohet sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së FinancaveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:50 - 11/01/23 |
Opi Nion

Autoritetet kanë arrestuar Sekretarin e Përgjithshëm i Ministrisë së Financave Arlind Gjokutaj, së bashku me drejtorin për burimet njerëzore Fatmir Hoxhaj dhe përmbaruesin Alban Ruli.

Arrestimet vijnë pas hetimeve mbi të pandehurin Ilir Thana i cili akuzohet për mashtrim dhe kishin nisur edhe për zyrtarë të zyrës përmbarimore dhe Ministrisë së Financave të cilët me veprimet e bëra në kundërshtim me ligjin kanë shkaktuar një dëm ndaj buxhetit të shtetit që raportohet se kap shifrën e 1.2 milionë eurove.

Pas