Kronikë

Arrestohet 37-vjeçari që vrau fqinjin në Tiranë, si ndodhi ngjarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:24 - 08/05/22 |
Opi Nion

37-vjeçari, Olgert Dhimitri, i cili një ditë më parë vrau me thikë 60-vjeçarin Ilir Kapo,  është arrestuar nga policia.

Ngjarja ndodhi pas një konflikti banal mes tyre, ndërsa 60-vjeçari nuk mundi t’u mbijetojë plagëve.

Sipas burimeve, 37-vjeçari ka qenë duke konsumuar alkool në lokalin ku ndodhi krimi. Në një tavolinë tjetër ka qenë edhe viktima 60-vjeçari Ilir Kapo.

Mes tyre ka nisur një sherr fillimisht verbal, ku sipas dëshmitarëve autori i ka thënë viktimës “mos të të shikoj këtu kur të jem unë”.  Duket se 60-vjeçari e ka kundërshtuar të riun. Ky i fundit më pas i ka kërkuar që të dalin dhe të sqarohen jashtë lokalit.  Dhimitri ka marrë një thikë ku e ka goditur për vdekje Kapon.

Pas arrestimit të tij nga policia, Olgert Dhimitri fillimisht nuk ka qenë në gjendje që të japë dëshminë e tij për shkak të efektit të alkoolit. Edhe në dëshminë tjetër autori nuk ka kuptuar krimin që ai ka kryer.

Njoftimi i policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit O. Dh., 37 vjeç, pasi për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës shtetasin I. K., 60 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale

Pas