Rajoni

Arrestohet 27 –vjeçarja, mbyti foshnjen e saj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:02 - 27/04/19 |
Opi Nion

Një 27-vjeçare është arrestuar nga policia e Prizrenit, pasi dyshohet se ka mbytur foshnjen e saj të sapolindur.

Policia Prizrenit bën me dije se ngjarja është zbuluar mbrëmjen e së premtes, ku në tavanin e shtëpisë është gjetur edhe foshnja e pajetë e gjinisë mashkull.

Ndërkohë, trupi i foshnjes është dërguar në morg ku pritet ti bëhet autopsia për të zbuluar shkaqet e vdekjes.

Nënë e identifikuar me inicialet ishte e pamartuar çka shton dyshimet se kjo ka qenë kdhe arsyeja e  krimit.
“Dyshohet se një  grua në shtëpinë e saj e ka lindur foshnjën edhe dje kemi marrë informacion se foshnja gjendet pa shenja jete në tavanin e shtëpisë së të dyshuarës…Policia ka dalë në vendin e ngjarjes e ka marrë foshnjën pa shenja jete dhe e ka dërgu në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion. Nëna është dërgu në spital për trajtim mjekësor pas kësaj e njëjta eshtë ndaluar për 48 orë”, deklaron Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Admir Shala./ Opinion.al E.Xh.

Pas