Aktualitet

Arqipeshkvi i ri/ Meta: Urime Imzot Dodaj, Rama: Zoti qoftë me ju në këtë mision


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:15 - 30/11/21 |
Opi Nion

Pas emërimit nga Papa Françesku të Arqipeshkvit të Tiranës dhe Durrësit Imzot Arjan Dodaj, ka reaguar edhe politika shqiptare.

Presidenti, Ilir Meta në një status në “Facebook” shkruan se i uron përzemërsisht punë të mbarë në detyrën e re.

“E mirëprita me gëzim lajmin e emërimit nga Papa Françesku të Imzot Arjan Dodaj, në detyrën e rëndësishme, Arqipeshkëv i Arqidioqesës Tiranë-Durrës. Me urimin e përzemërt për punë të mbarë, shpreh bindjen e plotë se Imzot Arjan Dodaj, me dedikimin dhe shërbimin e njohur dhe të vlerësuar ndaj besimtarëve katolikë dhe popullit shqiptar, do ta përmbushë me sukses misionin e ngarkuar me detyrën e re”, shkruan Meta.

Ndërsa kryeministri Edi Rama shkruan: “Papa Françesku emëron një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri, në krye të Arqidioqezës Metropolitane  Tiranë-Durrës. Urime Arjan Dodaj dhe Zoti qoftë me ju në këtë mision kaq fisnik”./Opinion.al

Pas