Bota

Udhëtimi i fundit i monarkes më jetëgjatë, arkivoli i Elizabeth II largohet nga AbbeyBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 19/09/22 |
Opi Nion

Arkivoli i Mbretëreshës Elizabeth II është larguar nga Westminster Abbey dhe është nisur për në Wellington Arch, ku do të transferohet në makinën e funeralit shtetëror dhe do të dërgohet në Windsor në kupolën e Shën Gjergjit këtë pasdite.

Procesioni udhëhiqet nga anëtarët e Policisë Mbretërore Kanadeze dhe ndiqet nga përfaqësues të fondacioneve George Cross nga Malta, ish-Kushtetria Mbretërore Ulster, si dhe përfaqësues nga Shërbimi Shëndetësor Kombëtar i Mbretërisë së Bashkuar.

Në procesion janë Forcat e Armatosura të Commonwealth, të ndjekura nga Forcat të Armatosura Britanike./Opinion.al

Pas