Kronikë

Apeli ndryshon masën për të pandehurit e “Toyota Yaris”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:06 - 03/12/19 |
xhu lia

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda mësohet se e ka ndryshuar masën e sigurisë për personat e pandehur lidhur me çështjen “Toyota Yaris”.

Masa e caktuar për Agim Çekaj, Edi dhe Klevi Lika si dhe Alban Mollaymeri nuk do të jetë më ‘arrest shtëpie’ por ‘arrest me burg’.

Bëhet e ditur se ky vendim është marrë me datë 27 Nëntor, vetëm 24 orë pas tërmetit. Më herët Gjyakata e Krimeve të Rënda i liroi të pandehurit për shkak të tejkalimit të afateve të paraburgimit, ndërsa Apeli i kësaj gjykate që ka kërkuar ndryshimin e masës duke caktuar ‘arrest me burg’.

Sipas Gjykatës së Krimeve të Rënda, hetimet për dosjen “Toyota Yaris”, ku u gjetën dhe 3.4 milionë euro në portin e Durrësit ishin jo të plota, për këtë arsye  ajo e ktheu sërish këtë dosje në Prokurori./Opinion.al/

 

Pas