Kryesore

Anglia “shkatërron” Shqipërinë, i shënon 5 gola në pjesën e parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:47 - 12/11/21 |
Opi Nion

Pjesa e parë e sfidës Angli-Shqipëri në “Wembley” u mbyll 5-0 për nënkampionët e Europës.

Maguire shënoi në minutën e 9-të me kokë duke hapur sfidën.

Në minutën e 18’ Kane ka dyfishuar rezultatin duke gjetur një mbrojtje të përgjumur. Më pas ishte Henderson që trefishon rezultatin.

Kane shënoi dhe dy herë të tjera duke realizuar kështu një tripletë vetëm në pjesën e parë.  Goli i pestë u shënua nga sulmuesi i Anglisë.

Pas