Kryesore

Ambasadorja e SHBA takoi Ilir Metën, reagon BerishaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:03 - 24/09/22 |
Opi Nion

Ditën e djeshme kryetari i PL, Ilir Meta priti në një takim në seli ambasadoren e SHBA në Shqipëri, Yri Kim.

Takim ky i cili kishte në fokus aktualitetin politik. Në njoftimin e ambasadës së SHBA thuhej se Kim dhe Meta diskutuan për bashkimin e partive për të luftuar korrupsionin dhe për të hedhur hapa drejt integrimit në BE.

Ditën e sotme për këtë takim ka reaguar kryetari i PD, Sali Berisha i cili ka cilësuar takim normal i ambasadores me një parti partnere e PD.

 “Një takim normal i një ambasadoreje të SHBA me një partner të PD”, tha Berisha.

Pas