Kryesore

Alizoti-Ramës: Refuzoj që të dëgjoj, po iki të pi një kafe për qejfin timBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:59 - 23/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti i PD-së, Tomor Alizoti janë  përfshirë në debat për të vrarët në revoltën e Spaçit. Alizoti tha se e ka jetuar atë kohë, dhe shpesh vinte në Spaç.

Pasi i sugjeroi që mos të ishte aq arrogant për këtë çështje. Në momentin që Rama dot merrte fjalën,  Alizoti tha se nuk dëshironte që të dëgjonte dhe se do shkonte të pinte kafe për qejfin e tij.

“Kur unë jetoja në kasolle dhe nuk shihja prindërit, ju jetonit në Tiranë. Jo se kishit faj ju, por ruani gojën. Aristrokracia juaj na vranë njerëzit tanë. Ju bërtisnit 90 % e tyre ‘parti, Enver’. Kjo parti duhet të shkëputet nga e shkuara. Jeni arrogant dhe kjo ju bën dhe injorant. Refuzoj që t’ju dëgjoj, dhe do iki të pi një kafe për qefin tim.”, tha Alizoti.

Pas