InstaBIZ

Aktori i “Sex and the City” bëhet baba për herë të dytë 65-vjeç


               Publikuar në : 12:33 - 20/02/20 |
xhu lia

Aktori i njohur i serialit dhe filmave “Sex and the City”, Chris Noth është bërë baba për herë të dytë në moshën 65-vjeçare.

Ai dhe bashkëshortja e tij,37-vjeçare Tara Wilson kanë sjellë në jetë djalin e tyre të dytë. Përmes një postimi në rrjete sociale aktori publikoi një foto të foshnjes së persalindur duke treguar se e kanë pagëzuar me emrin Keats, si poetin e njohur britanik John Keats.

Çifti janë në një lidhje të gjatë prej kohësh por në vitin 2012 vendosën të lidheshin në martesë. Fillimet e tyre nuk kanë qenë shumë të qëndrueshme pasi ndaheshin dhe pajtoheshin shpesh. Por tashmë kanë një familje të konsoliduar së bashku me dy djemtë e tyre./ Opinion.al/

Pas