Kronikë

Aksident me vdekje në FierBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:41 - 25/11/22 |
Opi Nion

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Fier. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:30, në aksin rrugor “Fier-Levan”, ku një automjet tip “Toyota” me drejtues shtetasin P. L. ka përplasur këmbësorin, shtetasin M. H., 92 vjeç.

I moshuari nuk mundi t’iu mbijetojë plagëve të marra dhe pas disa orësh ndërroi jetë në spitalin e Fierit. Sakaq, Policia e Fierit ka arrestuar shoferin e makinës, 56-vjeçarin me inicialet P. L.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtjeshme procedurale.

Pas