Kronikë

Aksident i rëndë në Kashar, humb jetën shoferi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:29 - 03/09/20 |
el ida

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e kësaj të enjteje në aksin Tiranë-Durrës, ku mësohet se ka humbur jetën një person.

Dy makina, tip “Fiat Panda” dhe “Audi” janë përplasur me njëra-tjetrën në Kashar, duke gjetur vdekjen njëri nga shoferët.

Sikurse njofton policia, ka humbur jetën E.M, ndërsa shoferi tjetër me inicialet Xh.S është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr.6, për veprime të mëtejshme.

“Më datë 03.09.2020, rreth orës 06:05, në autostradën Tiranë-Durrës,  mjeti me drejtues Xh.S, ka aksidentuar mjetin me drejtues shtetasin E.M.,  i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Si pasojë e aksidentit, është krijuar një trafik i rënduar, me radhë të makinave që shkon deri në 10 km, për pasojë lëvizja është devijuar në rrugën dytësore./Opinion.al

Pas