Aktualitet

“Ai u largua në paqe”, Basha: Sot i dhamë lamtumirën babait tim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:10 - 02/11/21 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas ndarjes nga jeta të babait të tij, Xhelal Basha.

Kryedemokrati thotë se babai i tij u largua nga kjo jetë për shkak të një sëmundje të rëndë dhe se në çastet e fundit ishte i rrethuar nga njerëzit e tij më të dashur.

Basha falenderon mjekët për shërbimin dhe miqtë cilët e kanë ngushëlluar për humbjen e babait.

Postimi i Bashës

Sot i dhamë lamtumirën babait tim Xhelalit i cili u nda nga kjo jetë pas një beteje të gjatë, duke na hidhëruar dhe ligështuar mamanë time Remzijen, mua dhe vëllain tim Erlindin, Aurelën, vajzat, familjarët dhe miqtë e shumtë të tij dhe familjes. Ai u largua në paqe i rrethuar nga dashuria dhe përkujdesi i njerëzve të tij të dashur.

Në këto momente dhimbje të rëndë për familjen tonë, falenderojmë me mirënjohjen më të thellë të gjithë miqtë dhe dashamirët që na u gjendën dhe na lehtësuan, me praninë, mendimet, mesazhet, lutjet dhe mbështetjen e tyre.

Falenderojmë mjekët, infermierët dhe të gjithë personelin shëndetësor për përkujdesjen e tyre të dhembshur për babain gjatë gjithë kësaj periudhe.

Për familjen tonë kjo është një humbje e madhe. Por po kaq i madh është ngushëllimi që Zoti e mori me qetësinë dhe dinjitetin që i fali në çdo çast të jetës së tij, si dhe lutjet tona që shpirti ti prehet në paqe!

Pas