Aktualitet

Ahmetaj dhe Angjeli zgjidhen anëtarë të këshillit të Mbikëqyrjes së Bankës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:28 - 31/03/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme Kuvendi ka votuar pro zgjedhjes së Natasha Ahmetajt dhe Anastas Angjelit anëtarë të këshillit të Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë.

Ahmetaj ka marrë 80 vota pro, 7 kundër dhe 3 vota abstenim ndërsa Angjeli ka marrë 92 vota pro dhe një kundër.

Po ashtu, në Kuvend janë miratuar edhe ndryshimet në buxhetin e vitit 2022 për Paketën e Rezistencës Sociale për përballimin e krizës.

Pas