Sport

Adrion Pajaziti i Fulham zgjedh kombëtaren shqiptare, betohet te VeliajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:23 - 28/09/22 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka pritur në takim Adrion Pajaziti i Fulham U-21, i cili ka zgjedhur të luaj kombëtaren shqiptare. Ai ka bërë betimin para kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj se do të përfaqësoj  ngjyrat kuq e zi.

Në një postim në rrjete sociale, kryebashkaku Veliaj uron që Pajaziti të jetë sinonim i punës  dhe shembull për të rinjtë që duan të bëhen futbollistë të shkëlqyer.

“Me lojtarin fantastik të Fulhamit, talentin Adrion Pajaziti! Uroj që, tashmë, edhe si shtetas shqiptar , të jesh ngaherë sinonim i punës dhe shembull për të rinjtë që duan të bëhen futbollistë të shkëlqyer”, shkruan Veliaj.

Pas