-Shëndeti

A ndikon vaksina në fertilitet? Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:29 - 02/02/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka një apel për qytetarët që zgjedhin mos të vaksinohen pasi mendojnë se vaksina kundër Covid-19 ndikon në fertilitet.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë, deri më tani nuk ka evidenca që tregojnë se vaksinat paraqesin rrezik për dikë që dëshiron të ketë fëmijë.

Nuk ka evidenca që tregojnë se vaksinat ndaj Covid-19 paraqesin rrezik për dikë që dëshiron të mbetet shtatzënë”,-shkruhet në postimin e ministrisë./Opinion.al

Pas