-U tha në Opinion

A është e blinduar makina që përdor? Flet Edi Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:12 - 13/02/20 |
Geljano Fataj

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në ambientet e Televizionit Klan, me fuoristradën Lincoln, dhe jo me automjetin tip Mercedes që përdor zakonisht.

Sipas opozitës ky automjet është i blinduar. Drejtuesi i emisionit Opinion, Blendi Fevziu që në fillim të emisionit e pyeti kryeministrin se nga kush kishte frikë.

Blendi Fevziu: Këtu në Klan kush do të bëjë atentat?

Edi Rama: Njëri nga këta të studios duhet të shkojë dhe ta shikojë është apo jo e blinduar? E blinduar? Të çohet tani, për t’i shërbyer telespektatorëve që iu kanë thënë se makina është e blinduar… Makina është që në vitin 2009, që unë kur kam qenë në opozitë. Ma ka sjellë im vëlla. Dhe makina që unë përdor nuk ka qenë kurrë e blinduar. Është makina që e kam përdorur që atëherë. Ka dalë lajm se kam blerë makinë të re qindra mijëra euro, nuk është e vërtetë. Kam çuar makinën e vjetër dhe kam marrë një të re me qera. Unë nuk jam as shofer, nuk di as ti jap makinës, unë i jap vetëm makinës së qeverisë. Unë skam asnjë makinë të blerë si kryeministër, dhe Benz-i që thoni se është i ri është me qera./ Opinion.al

Pas