-U tha në Opinion

A do të krijojë përsëri aleancë me Ramën? Flet Ilir Meta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:23 - 19/01/22 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta shprehet se nuk do të bashkëpunojë kurrë politikisht me kryeministrin Edi Rama.

Në emisionin “Opinion”, Meta tha se Rama ka cenuar sovranitetin e Shqëiprsë dhe interesat kombëtare dhe për këtë arsye nuk mund të bashkëpunojë.

A shihet një aleancë e mundshme me Edi Ramën në të ardhmen?

Asnjëherë, asnjëherë. Menjë politikan që vë në diskutim sovranitetin dhe integritetin e Shqipërisë dhe interesat kombëtare. Nuk ka e nuk do të ketë bashkëpunim me Ilir Metën. Meta e ka raportin me shqiptarët./ Opinion.al

Pas