Rajoni

83 persona humbin jetën nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:13 - 06/05/21 |
Opi Nion

83 persona kanë humbur jetë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa janë konfirmuar me Covid 3 421 raste të reja.

Statistikat bëjnë me dije se në orët e fundit kanë humbur jetën 83 persona dhe janë shtruar në kujdesin intensiv 754 pacientë.

Ndërkohë, nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 355,448 persona, mes të cilëve kanë humbur jetën 10 487 qytetarë.

Pas