Kryesore

8 humbje jete nga Covid në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:27 - 25/09/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka raportuar në 24 orët e fundit për 88 raste të reja me koronavirus. Këto raste janë konfirmuar pas testimit të rreth 4,704 mostrave të marra në të gjithë republikën e Kosovës.

Nga virusi gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 8 qytetarë.

Nga ana tjetër bëhet me dije se Ministria ka njoftuar gjithashtu edhe për shërimin e 654  pacientëve dhe vaksinimin e 493,794 qytetarëve. Aktualisht, numri i rasteve aktive është 4,800./Opinion.al

Pas