Kronikë

73 viktima nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:56 - 05/04/21 |
Opi Nion

73 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi, duke e çuar numri e viktimave në total në 8453.

Në harkun kohor të 24 orëve në Greqi janë shënuar dhe 1866 raste të reja me COVID-19, ndërkohë në spitale 759 pacientë janë të intubuar.

Në shtetin fqinj, rekordi i rasteve ditore u shënua në 30 mars të këtij viti me 4340 qytetarë të infektuar, ndërsa numri më i lartë i vdekjeve për shkak të virusit në një periudhë 24 orëshe u regjistrua në 28 nëntor të viti të kaluar, 121 pacientë humbën jetën.

Pas