Kronikë

48 kg lëndë narkotike në banesë, arrestohet 52-vjeçari në Himarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:55 - 25/10/20 |
Opi Nion

Një 52-vjeçar nga Himara është arrestuar nga Policia pasi i janë gjetur në banesë 48 kg lëndë narkotike, e dyshuar cannabis sativa.

Policia sqaron se arrestimi i 52-vjeçarit H.K. u bë në kuadër të operacionit të korduar “Koordinata”.

Gjithashtu në banesën e 52 vjeçarit janë gjetur dhe asgjësuar disa bimë narkotike të cilat dyshohet se i ka kultivuar ky shtetas.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”./ Opinion.al

Pas