Rajoni

43 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:19 - 10/03/21 |
Opi Nion

43 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi, duke e çuar numrin e viktimave që prej fillimit të pandemisë në 6 086.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se janë konfirmuar dhe 2 633 raste të reja me COVID-19.

Aktualisht 479 pacientë po trajtohen në intubim. Mosha mesatare e tyre është 67-vjeç ndërsa më shumë se gjysma kanë sëmundje bashkëshoqëruese.

Mediat greke raportojnë se ka 443 shtrime të reja në spitale të pacientëve të prekur nga COVID-19./ Opinion.al

Pas