Kronikë

32-vjeçari tenton të futet me dhunë në Kryeministri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:14 - 13/05/22 |
Opi Nion

Një 32-vjeçar ka goditur kabinën e rojeve të sigurisë së Gardës së Republikës dhe ka tentuar të futet me forcë në ambientet e Kryeministrisë.

Arsyet e ngjarjes janë ende të paqarta ndërkohë që policia njofton se 32-vjeçari A. L. akuzohet për  veprën penale “Prishja e qetësisë publike”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. L., 32 vjeç, për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, pasi ka goditur kabinën e rojeve të sigurisë së Gardës së Republikës dhe ka tentuar të futet në ambientet e Kryeministrisë”, njofton policia.

Pas