Kronikë

2 viktima dhe 61 raste të reja në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 27/06/20 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë raportuar 61 persona të prekur nga COVID-19, ndërsa janë realizuar 355 testime.

Një pjesë e konsiderueshme e rasteve lidhen me ndërmarrje me shumë punëtorë, ndërkohë që vazhdon hetimi për raste të reja.

2 qytetarë kanë humbur jetën. Një 59 vjeçare nga Lushnja me insuficencë renale kronike dhe disa sëmundje të tjera bashkëshoqëruese dhe një pacient 77 vjeçar nga Vlora, i cili vuante nga hipertensioni, që trajtohej prej 10 ditësh në terapi intensive nuk kanë mundur të mbijetojnë pavarësisht mjekimit intensiv dhe pëpjekjeve maksimale të stafit mjekësor.

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve të ruajnë distancimin fizik dhe protokollet në biznese apo ambjente shërbimi./Opinion.al

 

 

 

Pas