Kryesore

2 socialistë nga Durrësi i bashkohen PD,Basha: Në 25 prill çlirohet dhe PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:14 - 09/04/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar nbë zyrën e tij me dy aktivistë dhe figura të rëndësishme të socialistëve në qytetin bregdetar i Durrësit, Serian Mazreku dhe Ardit Kërtusha.

Të dy ata braktisën PS dhe i janë bashkuar Partisë Demokratike.Në këtë takim Mazreku dhe Kërtusha janë shprehur se Durrësi është kapur nga interesat e ngushta të ish-kryebashkiakut Vangjush Dako.

Administrator i njësisë administrative Kënetë, Mazreku u ka bërë thirrje të gjithë të afërmve të tij të mbështesin PD.

Ndërsa nga ana tjetër , ish-kryetari i FRESSH për qytetin e Durrësit dhe së fundmi Drejtor i Drejtorisë së Planifikimit Strategjik dhe Jetësimit të Prioriteteve në Bashkinë e Tiranës, Ardit Kërtusha është shprehur se Durrësi ka mbetur peng i interesave të Dakos.

Nga na tjetër në këtë takim kryedemokrati Basha është shprehur se ai dëshironte të shihte një garë idesh dhe programesh ndërmjet partive, gjë që nuk po ndodh sepse pushteti nuk ka paraqitur alternativë.

Gjithashtu ai ka mirëpritur i kontributin e socialistëve durrsakë dhe u bëri ftesë të gjithë socialistëve që e duan vendin dhe duan të bëjnë ndryshim për hir të të ardhmes së fëmijëve të tyre.

Lideri i opozitës Basha tha se më 25 prill nuk çlirohet vetëm Shqipëria, por edhe Partia Socialiste. Sipas tij, me ndryshimin e pritur të 25 prillit, fiton Shqipëria, fitojnë edhe socialistët e zakonshëm./ Opinion.al

Pas