Aktualitet

2 aksidente brenda ditës në punë, humb jetën 19-vjeçari në Portin e Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:17 - 15/04/22 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë është regjistruar këtë të premte në Portin e Durrësit.

Një punëtor 19-vjeçar me iniciale R.G. i sektorit të ngarkim-shkarkimit, u aksidentua duke punuar në sheshin e konteinerëve.

19-vjeçari mbeti fillimisht i plagosur dhe u dërgua me urgjencë në spital, por fatkeqësisht ndërroi jetë për shkak të plagëve të marra. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon hetimet.

Ky është aksidenti i dytë që shënohet gjatë ditës së sotme në punë, pasi në Tiranë ndërroi jetë një 57-vjeçar që u rrëzua nga lartësia e objektit ku po punonte.

 

Pas