Life Style

1939/ Mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldinë duke u larguar nga Varshava


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:16 - 28/04/19 |
el ida

“Excelsior” ka botuar, të dielën e 16 korrikut 1939, në ballinë, fotografinë e rrallë të sovranëve shqiptarë, gjatë largimit të tyre nga kryeqyteti polak për në atë letonez, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldinë janë në Riga

“E dinim se mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldinë do të largoheshin shumë shpejt nga kryeqyteti letonez në drejtim të Stokholmit. Por mbretëresha ndihej pak e sëmurë, kështu nisja u shty për nesër të hënën.”

Nga Aurenc Bebja, Francë, Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania, : https://www.darsiani.com/la-gazette/excelsior-1939-mbreti-zog-dhe-mbreteresha-geraldine-duke-u-larguar-nga-varshava-per-ne-riga-foto-ekskluzive/

Pas