Kronikë

15 mijë paund në çantën e shpinës, 29 vjeçari ndalohet në Rinas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:50 - 08/07/20 |
el ida

Goditet një tjetër rast i mosdeklarimit të parave në kufi.

Policia njofton se u sekuestruan 15000 paund dhe u procedua penalisht poseduesi i tyre, shtetasi F. K., 29 vjeç, banues në Mat.

Sikurse njofton policia, i riu i mbante paratë në çantën e shpinës.

Në përfundim të veprimeve, 29 vjeçari, u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”./Opinion.al

Pas