-Jetë dhe Stil

14 sekretet për një lidhje perfekte


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:15 - 16/11/15 |
root

Që një marrëdhënie të jetë jetëgjatë dhe e shëndetshme, duhet që të ekzistojë respekti por edhe dashuria mes një çifti. Psikologia klinike, Randi Guther thotë për “Huffington Post” se në ditët e sotme që në lidhje të funksionojë, partnerët duhet të lexojnë libra apo edhe blogje të ndryshme, të cilat japin këshilla pafund për marrëdhëniet në çift. Madje 14 prej tyre i jep vet psikologia për “Huffington Post”.

Çiftet nuk duhet ti ndajnë sekretet private të njëri-tjetrit me të tjerët, pa leje.

Duhet të kenë kurajo ti thonë të vërtetat në sy.

Ata duhet të respektojnë dëshirat dhe orekset e njëri-tjetrit.

Ata ndajnë të njëjtin angazhim për rregullat e krijuara reciprocikisht.

Edhe pse mund të jenë shumë të angazhuar me punë, janë disa momente të caktuara në ditë kur ata duhet ti shkruajnë njëri-tjetrit ëmbël dhe me pasion.

Ata i përjetojnë trishtimet e njëri-tjetrit.

Ata praktikojnë emocione të ndërsjellta.

Ata besojnë tek synimet e mira të njëri-tjetrit.

Ata presin nga njëri-tjetrin të jenë të guximshëm dhe të fortë kur është e nevojshme.

Ata janë të angazhuar për ta dashur njëri-tjetrin edhe më shumë, pas çdo skkëputje.

Ata besojnë se të dy mund të japin gjithnjë më të mirën e mundshme.

Ata besojnë se kjo marrëdhënie do të funksionojë për shumë gjatë.

Ata nuk e braktisin njëri-tjetrin në momente të vështira.

Ata e konsiderojnë praninë e njëri-tjetrit shumë të rëndësishme në jetën e tyre.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas