Aktualitet

110 vjetori i pavarësisë, ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa “vishet” Kuq e ZiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 28/11/22 |
Opi Nion

Me rastin e 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë kulla më e lartë në botë, Burj Khalifa është veshur me ngjyrat e flamurit shqiptar.

Ditën e sotme vendi ynë mori urime të shumta nga shumë vende dhe së fundmi dhe Emiratet e Bashkuara Arabe i janë bashkuar këtyre urimeve.

Në formë simblike kulla gjigande Burj Khalifa ka ndriçuar me ngjyrat kuq e zi. Gjithashtu në sfond gjatë videos është vendosur edhe himni kombëtar shqiptar.

“#BurjKhalifa ndez dritat me flamurin shqiptar në festimin e ditës kombëtare të tyre. Ju dëshirojmë prosperitet dhe zhvillim”, kanë shkruar në faqen zyrtare të Burj Khalifa.

Pas