Diana e shpëtoi Mbretëreshën

Nga Jenni Russell Njëzetë vite më parë, vdekja e superstarit botëror shndritës, delikat dhe të turbullt, princeshës Diana e tronditi …

Zgjidhja e krizës së azilkërkuesve shqiptarë në Francë nëpërmjet llogaridhënies së qeverisë shqiptare dhe luftës kundër rrjeteve mafioze

Nga Aurenc Bebja, Francë – 26 Gusht 2017 Qytetarët shqiptarë, që nga viti 2010, nuk kanë më nevojë për viza …

Si të tallësh nazistët

Nga Moises Velasquez-Manoff Për dekada me radhë, Wunsiedel, një qytet gjerman pranë kufirit çek, ka zhvilluar një betejë për të …

« Kthehu Rifresko