Aktualitet

Ndryshimet Kushtetuese, PD do propozojë amendament për Vettingun e politikanëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:03 - 18/10/21 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka mbledhur sot kryesinë e Grupit Parlamentar. Në këtë mbledhje është diskutuar për paketën e ndryshimeve kushtetuese.

PD do të propozojë në Kuvend amendamentet e reformes territoriale dhe amendamentet e reformes zgjedhore.

Ne Kuvend do ketë edhe një amedament për vettingun e politikanëve. Këto propozime do të dergohen ditën e merkurë./Opinion.al

 

Pas